Een oude tablet met de 10 geboden die net zijn verkocht bij een veiling in Beverly Hills

Praten over een ongelooflijke veiling te vinden: 's Werelds vroegst bekende volledige stenen inscriptie van de tien geboden, beschreven als een "nationale schat" van Israël, net verkocht op een veiling in Beverly Hills voor $ 850.000.

Heritage Auctions zei dat de vierkante meter marmeren plak die woensdagnacht werd verkocht op een openbare veiling van oude bijbelse archeologische artefacten. De tablet weegt ongeveer 115 pond en is ingeschreven in een vroeg Hebreeuws script genaamd Samaritan.

Waarschijnlijk sierde het de ingang van een synagoge die tussen de 400 en 600 door de Romeinen was verwoest, of door de kruisvaarders in de 11e eeuw, zei David Michaels, directeur Erfgoedveilingen van oude munten en oudheden.

Het veilinghuis zei dat de Israëlische Antiquiteitenautoriteiten in 2005 de uitvoer van het stuk naar de Verenigde Staten hebben goedgekeurd. De enige voorwaarde was dat het in een openbaar museum moest worden tentoongesteld.

"De verkoop van deze tablet betekent niet dat het voor het publiek verborgen wordt gehouden," zei Michaels. "De nieuwe eigenaar is verplicht om de tablet ten behoeve van het publiek weer te geven."

De tablet geeft negen van de tien algemeen bekende geboden weer, zonder 'De naam van de Heer, uw God, nutteloos te gebruiken' (King James vertaling) en er een toe te voegen die vaak door de Samaritaanse sekte wordt gebruikt, en die aanbidders aanmoedigt om 'op te staan'. een tempel "op de berg Gerizim, de heilige berg van de Samaritanen, volgens Heritage Auctions.

De tablet was een van een aantal bijbelse artefacten van het Living Torah Museum in Brooklyn, New York, die in veiling waren.

De veiling werd geopend met een bod van $ 300.000 op het stuk. De winnende bieder wenst geen naam te krijgen.